Nowa strona www Fundacji Sedlaka

Szanowni Państwo, wraz z koniecznością przeniesienia życia do sfery on-line, Fundacja Sedlaka przygotowuje dla Państwa nową stronę www. Opracowujemy materiały, które jeszcze nie ujrzały...

Fundacja im. Księdza Profesora Włodzimierza Sedlaka

11 listopada 2016 pod patronatem Sekretarza Stanu w MKiND

11 listopada 2016 roku | godz. 18.00

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie

MARATON PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Jest nam miło poinformować, że patronat nad tegorocznym Maraton Pieśni Patriotycznej, współorganizowanym przez naszą Fundację, przyjął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pan Jarosław Sellin.

Zapraszamy!

11-11-16

*********************

Kolejny rekord padł podczas III Maratonu Pieśni Patriotycznej w Wejherowie zorganizowanego dziś przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie, Stowarzyszenie Miłośników Muzyki w Wejherowie oraz Fundację ks. prof. Włodzimierza Sedlaka. Przez trzy godziny i trzy kwadranse wykonaliśmy wspólnie z Wielkim Chórem Patriotycznym 61 pieśni polskich i kaszubskich! Na fortepianie grała pani Elżbieta Lieder, na akordeonie Ryszard Borysionek. Patriotyczny chór poprowadził Tomasz Fopke.
Podczas wydarzenia prezentowany był portret Błogosławionej Alicji Kotowskiej pędzla Maciej Biberstein oraz dokumentacja fotograficzna performensu nad rzeką Sołą (fot. Roman Stopa, kurator Urszula Imamura) jako odniesienie do historii polskich walk o niepodległość.
Honorowy patronat nad wydarzeniem przyjął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin.
zdjęcia - Maciej Biberstein, Aleksandra Janus

11.11.2016

od prawej: Aleksandra Pitra – wiceprezes Fundacji Sedlaka, Tomasz Fopke – dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie, Elżbieta Lieder – prezes Stowarzyszenia Miłośników Muzyki w Wejherowie, Ryszard Borysionek – Stowarzyszenie Miłośników Muzyki w Wejherowie

11.11.16c
11.11.16a

11.11.16b

https://kaszuby24.pl/iii-maraton-piesni-patriotycznej-rekordowe-spiewy-w-wejherowie/

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.