Nowa strona www Fundacji Sedlaka

Szanowni Państwo, wraz z koniecznością przeniesienia życia do sfery on-line, Fundacja Sedlaka przygotowuje dla Państwa nową stronę www. Opracowujemy materiały, które jeszcze nie ujrzały...

Fundacja im. Księdza Profesora Włodzimierza Sedlaka

Fundacja drugi raz nagradza lauretów konkursu „Ksiądz Profesor Włodzimierz Sedlak – badacz, naukowiec, odkrywca, sercem skarżyszczanin”

Pobyt młodzieży świętokrzyskiej – laureatów konkursu wiedzy o Sedlaku w Ośrodku KOTWICA w dniach 24 – 30 sierpnia 2012 r.
Kolejny już rok spotykamy się w Odargowie. W podobnym gronie: poznani na ostatniej wycieczce uczniowie, pedagodzy i gospodarze oraz nowi laureaci – wszyscy skupieni wokół osoby ks. Sedlaka, wypoczywający na jego ulubionych plażach…

Relacja ze strony Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w Skarżysku-Kamiennej – Organizatorów konkursu:

„Dobiegła końca wycieczka uczestników III edycji konkursu: „Ksiądz Profesor Włodzimierz Sedlak – badacz, naukowiec, odkrywca, sercem skarżyszczanin”. Pobyt w Odargowie obfitował w wiele atrakcji.
Dzieci zwiedziły Latarnię Morską Rozewie, Lisim Jarem zeszły na plażę w Jastrzębiej Górze. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Krokowej, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Wsi Kaszubskiej i pałac z pięknymi ogrodami.
Kolejne dni, to kolejne wycieczki. W drodze do Słowińskiego Parku Narodowego, na Ruchome Wydmy zatrzymaliśmy się nad jeziorem Łebsko, które podziwialiśmy z wieży widokowej. Po przejściu 5 km naszym oczom ukazał się niezwykły widok – Wydma Łącka.
Niestrudzeni wędrowcy brzegiem morza dotarli do autokaru pokonując 7 km z uśmiechem na twarzach. Żeby poznać tutejszą legendę wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę do Diabelskiego Kamienia, a legendę związaną z nim opowiedziała nam pani Aleksandra Pitra.

W drodze powrotnej do Skarżyska zwiedziliśmy zamek krzyżacki w Malborku. Zamek zwiedzaliśmy 3 godziny, ale ciekawe i barwne opowieści pana przewodnika umiliły nam ten czas. W czasie wolnym od wycieczek odpoczywaliśmy na plaży w Dębkach, a na boisku ośrodka „Kotwica” rozgrywaliśmy mecze piłki siatkowej.

Za niezapomniane chwile dziękujemy fundatorom wycieczki pani Dagmarze Olejarz – prezes Fundacji Imienia Księdza Profesora Włodzimierza Sedlaka i pani Aleksandrze Pitrze wiceprezes tejże fundacji.

Dziękujemy również opiekunom grupy pani Joannie Kowalik i Annie Czajkowskiej oraz koordynatorowi pani Danucie Żyle.”

http://www.biblioteka24.eu/2012/09/relacja-z-wycieczki-dzieci-do-odargowa/

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.