Nowa strona www Fundacji Sedlaka

Szanowni Państwo, wraz z koniecznością przeniesienia życia do sfery on-line, Fundacja Sedlaka przygotowuje dla Państwa nową stronę www. Opracowujemy materiały, które jeszcze nie ujrzały...

Fundacja im. Księdza Profesora Włodzimierza Sedlaka

Fundacja Sedlaka wspiera projekt FESTIWALU 5 ŻYWIOŁÓW▲FIVE ELEMENTS FESTIVAL ▲▼HI-BA-KU ☢

Fundacja Sedlaka wspiera projekt FESTIWALU 5 ŻYWIOŁÓW▲FIVE ELEMENTS FESTIVAL ▲▼HI-BA-KU ☢ oraz przyjazd do Polski Tashi Iwaoka – japońskiego performera, który obecnie mieszka w Europie i przedstawia na swoim performance pt. ‚HIBAKU’ skutki promieniowania – odnosi się to do tragedii w Fukushimie z 2011r. oraz innych wypadków z udziałem atomu, gdzie skutkiem jest napromieniowanie. Tashi oraz inni artyści poprzez sztukę edukują, przedstawiają swój pogląd na temat budowy elektrowni atomowych w Polsce oraz skłaniają odbiorców do rozważań.

FESTIWAL ▼HI-BA-KU ☢ trwał trzy dni w Zatoce Sztuki w Sopocie. Ostatniego dnia na festiwal przybył Prezes i Wiceprezes Fundacji Sedlaka oraz aktywiści antyatomowi z Pomorza. Festiwal zorganizowany był przez panią Justynę Jan-Krokowską, która również przedstawiała swój performance. Jednym z performerów był malarz Maciej Biberstein (‚Nić Ariadny’). Festiwal zakończył się na Kaszubach – artyści gościli w Ośrodku KOTWICA w Odargowie, odwiedzili zagrożone plaże, Pomnik Ofiar Piaśnicy oraz studio MUSES.

- od tamtej pory drogi działań Fundacji ze wszystkimi uczestnikami FESTIWALU krzyżują się.

 

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.