Nowa strona www Fundacji Sedlaka

Szanowni Państwo, wraz z koniecznością przeniesienia życia do sfery on-line, Fundacja Sedlaka przygotowuje dla Państwa nową stronę www. Opracowujemy materiały, które jeszcze nie ujrzały...

Fundacja im. Księdza Profesora Włodzimierza Sedlaka

Interaktywny plener malarski

Podczas porannych warsztatów uczniowie z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Bolszewie (klasa IVf i Vb) poznali obrzęd ‚Ścinania Kani’, barwy wykorzystywane w kulturze zdobniczej regionu oraz ich symbolikę, następnie stworzyli własny wzór na płótnie długości 20 metrów. Po ukończeniu pracy uczniowie rozwinęli płótno z balkonu przy gabinecie Pana Dyrektora Muzeum – Tomasza Fopke.
Powstałe dzieło będzie prezentowane podczas happeningu ‚Ścinanie Kani’ realizowanego w Dębkach dn. 23 czerwca 2017 o godz. 18.00 organizowanego przez naszą Fundację. Zapraszamy!

Podczas pleneru malarskiego z członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Stowarzyszenia „Akademia Złotego Wieku” w Wejherowie zostały stworzone dzieła wzorowane na twórczości dywizjonistów i pointylistów – znów z założeniem użycia czystych kolorów typowych dla haftu kaszubskiego.

Interaktywne warsztaty malarskie odbyły się w ramach Imienin Jakuba organizowanych w Dniu Dziecka przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie oraz przy wsparciu Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Stowarzyszenia „Akademia Złotego Wieku” w Wejherowie. Dziękujemy za współpracę!
Interaktywny plener malarski został sfinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Wejherowie.

transmisja na żywo: https://www.facebook.com/Fundacja.Sedlaka/videos/821217518030482/

relacja foto: https://www.facebook.com/pg/Fundacja.Sedlaka/photos/?tab=album&album_id=821465044672396

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.