Nowa strona www Fundacji Sedlaka

Szanowni Państwo, wraz z koniecznością przeniesienia życia do sfery on-line, Fundacja Sedlaka przygotowuje dla Państwa nową stronę www. Opracowujemy materiały, które jeszcze nie ujrzały...

Fundacja im. Księdza Profesora Włodzimierza Sedlaka

‚Le sacre du Printemps’ Święto Wiosny

a_MG_7141Maciej Biberstein, Aleksandra Pitra, Olo Walicki

a_MG_6633ks. prałat Daniel Nowak

a_MG_6984Anna Jochim – Labuda – prezes Puckiego Hospicjum, Dagmara Olejarz – prezes Fundacji Sedlaka

Esencja

Tytuł benefisu/ performansu nawiązuje do baletu Igora Strawinskiego, przedstawienia będącego przełomem dla muzyki, dla baletu i scenografii. Strawinski przekroczył wszystko, co dotąd było w muzyce, dając podwaliny pod muzykę nowoczesną, przywołując pierwotne rytmy, wracając do źródeł sztuki – rytuału i działań magicznych.

W przestrzeni Zamku w Krokowej odbędzie się performance Macieja Bibersteina i Ola Walickiego, będący interpretacją wiosennych rytuałów przejścia, odrodzenia, otwarcia koła narodzin, płodności, życia i śmierci. To działanie artystyczne w przestrzeni malarskiej i przestrzeni akustycznej, synergia i inerakcja rytmu malarstwa i rytmu muzyki.

Dla Macieja Bibersteina wystawa jest podsumowaniem dotychczasowej działalności, początkiem nowych ścieżek w twórczości. Dla obu artystów wspólne działanie jest początkiem współpracy.

Autor

Połączenie twórców to poszukiwanie najgłębszych pokładów sztuki za Platońskim Ideałem Prawdy. Spektakl realizuje cele statutowe Fundacji Sedlaka – Podnoszenie Świadomości Bioelektronicznej Człowieka w Aspekcie: Materialnym, Psychicznym i Duchowym. W ujęciu wędrówki Człowieka, traktuje o stawaniu się poprzez dążenie do nieskończoności.

Celem organizatora jest zaznajomienie Widza z metodami kwantowymi w arteterapii, użycie których pozwala określić struktury świadome, nieświadome, uzyskać wgląd w nadświadomy kontakt z samym sobą.

Mecenas

Pełna dokumentacja fotograficzna wydarzenia: https://www.facebook.com/Fundacja.Sedlaka/photos/?tab=album&album_id=600688393416730

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.