Nowa strona www Fundacji Sedlaka

Szanowni Państwo, wraz z koniecznością przeniesienia życia do sfery on-line, Fundacja Sedlaka przygotowuje dla Państwa nową stronę www. Opracowujemy materiały, które jeszcze nie ujrzały...

Fundacja im. Księdza Profesora Włodzimierza Sedlaka

Morze Kultury – Głębia Sztuki, projekt MKiDN

Rozpoczęliśmy prowadzenie warsztatów w ramach Projektu „Morze Kultury – Głębia Sztuki”  współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego!

Logo_MKiDN_RP

Struktura360-KulturaDostepna-lifting-LOGO-kolor

Celem projektu jest organizacja cyklu 56 wydarzeń kulturalnych służących ułatwianiu dostępu do kultury w nadmorskiej Gminie Krokowa, skierowanych do wszystkich grup społecznych i wiekowych, sprzyjających ich integracji.

Zadanie polega na realizacji w ciągu 7 miesięcy cyklu 48 warsztatów interdyscyplinarnych łączących: muzykę, teatr/performans, malarstwo, film, historię oraz 4 wyjazdów uczestników do najistotniejszych instytucji kultury i sztuki w województwie (Muzeum Narodowe w Gdańsku, Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, Gdyńskie Centrum Filmowe w Gdyni, Teatr Szekspirowski w Gdańsku), tematycznie związanych z zagadnieniami warsztatów.
 
Tematy organizowanych zajęć w każdym miesiącu będą odnosiły się ściśle do wydarzeń historii i kultury polskiej i kaszubskiej, a także do zagadnień i problematyki aktualnej i istotnej w każdej społeczności (patriotyzm, tolerancja, szacunek, relacje pokoleniowe i społeczne).
Głównym rezultatem działań jest edukacja i aktywizowanie społeczności lokalnej w zakresie kultury oraz niwelowanie barier w dostępie do kultury, z wykorzystaniem potencjału miejsca i społeczności.

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.