Nowa strona www Fundacji Sedlaka

Szanowni Państwo, wraz z koniecznością przeniesienia życia do sfery on-line, Fundacja Sedlaka przygotowuje dla Państwa nową stronę www. Opracowujemy materiały, które jeszcze nie ujrzały...

Fundacja im. Księdza Profesora Włodzimierza Sedlaka

Warsztaty edukacyjno – artystyczne w Zamku w Krokowej

kolaz warsztaty BB

Opis:
Celem projektu jest edukacja i poszerzanie świadomości kulturalnej i artystycznej uczestników. Kontakt ze sztuką, a docelowo (współ)tworzenie jej jest wskazaniem alternatywnego sposobu spędzania wolnego czasu (zarówno dzieci jak i dorosłych), szeroko rozumianej integracji.
Nawiązując do aspektów tradycji kaszubskiej we współpracy ze społecznością lokalną projekt rozwija istniejące w kulturze wątki, mogące służyć uwrażliwieniu na sztukę przy jednoczesnym czerpaniu z tradycji i historii miejsca.

Innowacyjność projektu polega na ukazaniu możliwości aktywnego współtworzenia kultury przy wykorzystaniu prostych, dostępnych środków (które są w posiadaniu każdego, należy je tylko odpowiednio wykorzystać, by stworzyć dzieło).

Projekt daje spojrzenie na możliwość połączenia tradycji z twórczym przetworzeniem jej i nadaniem jej nowego wymiaru.Cele realizowane są poprzez żywy i aktywny kontakt ze sztuką i kulturą.

Warsztaty prowadzi Maciej Biberstein – absolwent ASP: artysta malarz, fotograf, grafik, performer. W twórczości kładzie nacisk na połączenie zagadnień kręgu życia, jako nierozdzielnych elementów. W twórczości dominuje studium ciała człowieka, uzasadnione przygotowaniem anatomicznym na 4 latach studiów medycznych oraz przenikanie energii męskiej i żeńskiej. W ostatnim czasie swej twórczości nawiązuje do kultury kaszubskiej, ekologii, ukazania związku człowieka w kontakcie z naturą.
Aktywista ekologiczny, promujący zdrowy styl życia.

Kurator projektu: Aleksandra Pitra

 

FOTORELACJA: https://www.facebook.com/Fundacja.Sedlaka/photos/?tab=album&album_id=640141459471423

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.