Piaśnica - kultura miejsca |

Szanowni Państwo, Projekt „Piaśnica – kultura miejsca” polega na organizacji cyklu 43 interdyscyplinarnych zdarzeń edukacyjno-kulturalnych łączących: historię, kulturę, malarstwo,...

Fundacja im. Księdza Profesora Włodzimierza Sedlaka

Piaśnica – kultura miejsca |

Szanowni Państwo,

Projekt „Piaśnica – kultura miejsca” polega na organizacji cyklu 43 interdyscyplinarnych zdarzeń edukacyjno-kulturalnych łączących: historię, kulturę, malarstwo, muzykę, literaturę, film, teatr i performance, związanych z kulturą Piaśnicy oraz z warunkującą tę kulturę Zbrodnią Piaśnicką (12-14 tys. Ofiar zbrodni hitlerowskiej w czasie II wojny światowej, zamordowanych i pogrzebanych na obszarze 240 ha Puszczy Darżlubskiej). Jest nam miło poinformować, że Projekt został objęty Honorowym Patronatem Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia.

Projekt realizowany jest dzięki współpracy społeczności, szkół i instytucji kultury powiatu wejherowskiego, kadry uczelni wyższych województwa pomorskiego, przy dofinansowaniu: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Wejherowo i Zarządu Powiatu Wejherowskiego.

Zachęcamy do zapoznania się z założeniami Projektu, prowadzonymi działaniami oraz do ich popularyzacji. Jednocześnie zachęcamy do zaangażowania się w Projekt. Strona www Projektu: www.piasnica-kulturamiejsca.pl

Cytując słowa ks. prałata Daniela Nowaka „Bo nie o śmierć tu chodzi, ale o życie” naszym celem jest realizacja działania, które łączy społeczność, buduje tożsamość narodową i sprzyja pokojowej przyszłości.

Fundacja im. Księdza Profesora Włodzimierza Sedlaka

 

Dofinansowano przez:

                     

 

Partnerzy:

                                          

  • Szkoła Podstawowa im. Martyrologii Piaśnicy w Wejherowie
  • Samorządowe Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bolszewie
  • Dom Pomocy Społecznej w Wejherowie

 

Patronat medialny:

     

 

Patronat honorowy:

 glodz-herb-1153x1250

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.