Piaśnica - kultura miejsca | projekt interdyscyplinarny

Zapraszamy do udziału w projekcie „Piaśnica – kultura miejsca”. Projekt polega na organizacji cyklu 109 interdyscyplinarnych zdarzeń edukacyjno-kulturalnych łączących: historię,...

Fundacja im. Księdza Profesora Włodzimierza Sedlaka

Piaśnica – kultura miejsca | projekt interdyscyplinarny

Zapraszamy do udziału w projekcie „Piaśnica – kultura miejsca”. Projekt polega na organizacji cyklu 109 interdyscyplinarnych zdarzeń edukacyjno-kulturalnych łączących: historię, kulturę, malarstwo, muzykę, literaturę, film, teatr i performance, związanych z kulturą Piaśnicy oraz z warunkującą tę kulturę Zbrodnią Piaśnicką (12-14 tys. Ofiar zbrodni hitlerowskiej w czasie II wojny światowej, zamordowanych i pogrzebanych na obszarze 240 ha Puszczy Darżlubskiej).

Projekt realizowany jest od roku 2017 dzięki współpracy społeczności, szkół, wyższych uczelni oraz instytucji kultury Pomorza i kraju.

Zachęcamy do zapoznania się z założeniami Projektu, prowadzonymi działaniami oraz do ich popularyzacji. Jednocześnie zachęcamy do zaangażowania się w Projekt. Strona www Projektu: www.piasnica-kulturamiejsca.pl

Cytując słowa ks. prałata Daniela Nowaka „Bo nie o śmierć tu chodzi, ale o życie” naszym celem jest realizacja działania, które łączy społeczność, buduje tożsamość narodową i sprzyja pokojowej przyszłości.

Fundacja im. Księdza Profesora Włodzimierza Sedlaka

 

Dofinansowanie

                     Gmina Krokowa 1200px-POL_Coa_powiat_puckiwejherowo-logo

 

 

Partnerzy

                                          

  • Szkoła Podstawowa im. Martyrologii Piaśnicy w Wejherowie
  • Samorządowe Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bolszewie
  • Dom Pomocy Społecznej w Wejherowie

 

Patronat medialny

     

 

Patronat honorowy

logo_minister glodz-herb-1153x1250

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.